ÖZEL DRC OKULLARI

E-store

Özel Okul Fiyatları

özel okul fiyatları

Özel okul fiyatları belirlemesi her sene belli düzeylerde yapılmaktadır.Özel okullar kurumunun genel kararı olan bu tutum sonucunda her okul için ayrıca ücretlendirmeler oluşmaktadır.

Örneğin X okulu 38 Bin TL olabileceği gibi , Y okulu 10 bin TL olabilir.Bunlar genel olarak senelik belli oranlara göre artıp azalmaktadır.Özel okul fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Özel Okul Fiyatları Neden Her Okulda Farklıdır?

Özel okul fiyatları her okul da farklı belirlenmiş olabilir.Bunun birden fazla sebebi bulunmaktadır.Aslına bakarsanız semt, verdiği eğitim düzeyi öğretmen kadrosu kalitesi gibi etmenler belirlen ve okullar tüm bunlar göz önünde bulundurarak minimuma çekmek konusunda elinden geleni yapmaktdırlar.

 • Özel okul fiyatları her okulda farklıdır çünkü iyi bir özel okul sadece müfredat öğretmek ile kalmaz öğrencileri kazandırımlarda bulunur.Öğretmenleri bu penceren bakmakta olan eğitimcilerden oluşur.
 • Özel okul fiyatları her okulda farklıdır;iyi bir özel okul arıyorsanız öğrencilerimizin kendini bilen ve rol model seçiminde bağlımlı kişilikler olmasını engelleyici seçimler yapmasını sağlayan yöneticiler ve öğretmenlerden oluşan bir okul sistemi olmalıdır.Bunun için ise alt yapı ve temeller en iyi şekilde atılmalıdır.
 • Özel okul fiyatları farklıdır çünkü; iyi bir özel okul umudu artırır,stresten uzaklaştırır,gelecek bakış açısını şekillendirir.
 • Özel okullar sadece gelişimsel uygulamalardan çok öğrencilerin toplumsal ve kültürel yönlerinide geliştirmeye özen vermektedirler.
 • Özel okullar iyi bir özel okul tercihi halinde öğrencilerini sanata yakışlatırır,hayal gücünü genişletir.

Özel okulların önemi vurgulandığında fiyatların neden bu denli değişken olarak ortadır.Çok uçuk rakamlar olmamak şartı ile verilen tüm ücreti hakkı ile kuruşu kuruşuna hakedeceklerini bilmeniz gerektiğini düşünmekteyiz.

Teog sınvları sonrasında tercihlerin ardından Özel okul fiyatları tekrar yayınlanacaktır.

2016-2017 Özel Okulların Yıllık Fiyatı

Özel okulların 2016-2017-2018 fiyat listesi şu şekildedir;

 • Anaokulu ücreti: 0- 9 bin TL
 • İlkokul ücreti: 0-  – 19 bin TL
 • Ortaokul ücreti: 0 – 21 bin 750 TL
 • Anadolu Lisesi ücreti: 0 – 25 bin TL
 • Fen Lisesi ücreti: 0 – 15 bin TL

Şeklinde rakamlara ulaşan okullar fiyat listeleri bulunmaktadır.Kısaca özetlemek gerekirse Türkiye'deki 7 binden fazla özel okul ve kolej bulunmaktadır.Bunların öğrenci kayıtları sezon içerisinde gerçekleşmektedir.Öğrenci kayıtları 2017-2018 için erken davranıldığında her zaman karlı çıkılmaktadır.Bazı özel okullar fiyatlarını açıklamış genel olarak ise %8'lik bir artış gösterdikleri tespit edilmiştir. 

Kaba tabir ile Anaokulu ücretleri 4 bin TL ile 40 bin TL arasında gidip gelen okullar bulunmaktadır.Bu ücretler ilkokul öğrencileri için ise ücretleri 6 bin TL ile 25 bin TL civarlarında seyretmektedir.

İstanbul'daki kolej fiyalarını öğrenmek adına önceden yazmış olduğumuz makalemizi inceleyebilirsiniz.

İstanbul'daki Özel Okul Fiyatları

İstanbu'daki özel okullar ve kolej fiyatları yukarıda bahsetmiş olduğumuz rakamlara denk gelmektedir. Yani B Koleji için KDV Dahil fiyatı 15.000 ilköğretim ücretlerini yansıtırken 10.000 TL ise anaokulları ücretlerine denk gelebilmektedir.

Bu fiyatlar kesinlikle İstanbul semti içerisin de değişiklikler gösterecek şekilde ayarlanmaktadır.

İzmir'deki Özel Okul Fiyatları

İzmirdeki özel okullar kolejler kapsamında fiyatları yayınladı. 2 okul için örnek vermek gerekirse eğer;

 • Anaokulları KDV dahil 7 bin 500 TL; ilköğretim ve liseler 11 bin 850 TL gibi rakamlara denk gelmektedir.
 • Özel Anaokulu KDV dahil 935 TL; ilköğretim 1, 2, 3. 4. 5. sınıflar 9 bin 400 TL, ilköğretim 6, 7, 8. sınıflar 11 bin 550 TL; ve Liseler 14 bin 000 TL'ye denk gelmektedir.

Bu rakamlar tamamen 2 okulun değerlendirmeleri sonucu oluşur. Rakamlar iki farklı değer için farklıdır. Ancak kısmı ve ortalama değerleri anlamamız konusunda bizlere yardımcı olmaktadır.

Ankara'daki Özel Okul Fiyatları

Ankaradaki özel okullar fiyatları da İzmir de olduğu gibi iki farklı okul için incelemesini yaparsak eğer;

 • Ankarada özel anaokulu ücreti KDV dahil 30 bin liradan 36 bin liraya
 • Başka bir Ankara Koleji anaokulu KDV hariç 5 bin 500 TL’den KDV hariç 6 bin 800 TL’ye, Bilim Koleji anaokulu KDV dahil 5 bin 400 TL’den 10 bin TL’ye kadar devam etmektedir.

Şeklinde listelenmektedir. Bunlar kısmı olarak velilerimiz ortalama değerler elde etmemizde işe yarar rakamlardır. Son yıllar da artışlar ve genel değerler bu şekildedir. Ankara, İzmir, İstanbul gibi büyük şehirler belli oranlarda artışlarda bulunabiliyor.

En Uygun Özel Okul Fiyatları Listesi 2018

Özel okul fiyatları için 2018 rakamları da bunlardan pek farklı olmayacaktır. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi bölgeler yoğunluk olarak öğrenci talebi alan bölglerdir. Bu alanlar da uygulamalar yeni okul ve kampüs açılması yönünde oluyor. 

Bu sebeple talep karşılanması adına yeni okullar açılıyor. Okullar yeni olduğu için başlangıç fiyatı aşağıda tutuyorlar. Sebebi ise tamamen yeni öğrenci ve düzenli bir alt yapı oluşturmaktır. Teog ve Lys sonuçlarının ardından velilerimiz okul aramaya başlamış ve en kaliteli olanı bulmak adına araştırmalara başladılar. Özel okul kapsamında fiyatları değerlendirmek adına veliler bu çalışmalar üzerinde yoğunlaşırlar. Özellikle listelendiğinde bir çok okul adına yeni listeler görünmektedir. 

Özel okul fiyatları listesi Derece eğitim kurumları olarak son derece önem verdiğimiz ve hassas davranmak olduğumuz bir konudur. Çevre okullar genelinde dikkat ederek en aşağılara çekerek oluşturmaya çalıştığımız kolej fiyatı için hakkını verecek eğitim kadarını talep etmekteyiz. Yapmış olduğumuz bursluluk sınavları ve kat kat fazlasını ise öğrencilerimize vermekte ısrarcıyız. Pek çok öğrencimiz için burs ve sınav imkanları sağlarken onları geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarındaki ailelerinden sonra tek destekçileri bizler oluyoruz.

En İyi Kolejler ve Özel Okul Fiyatları Taksit Detayları

Özel okul fiyatları yukarıdaki bahsetmekte olduğumuz nedenler ile belli senelik artış ve azalış oranlarına tabi tutulmaktadır. Sebebi ise tamamen bahsetmekte olduğumuz eğitim kalitesinin de dışında kurumun belirlemiş olduğu şartları oluşturmaktadır. 

Ödeme yöntemleri ne şekildedir ve nasıl yapılır gibi pek çok merak edilen konu başlığı vardır. Bunlar ise velilerimizin merak etmekte olduğu başlıca unsurları kapsar. Yani özel okul fiyatı için verilecek tutar 12.000 TL senelik ücreti ise bunu aylık ödeme yolu ile gerçekleştirmek isteyen veli 12'aya bölündüğünde taksit 1.000 TL civarında gerçekleşecektir.  Buradaki merak edilen ana nokta ise taksitin ne kadar olduğu ve neye göre bilirlendiğidir. 

Genel anlamda okullar özel okul bursluluk sınavlarının ardından erken kayıt dönemine girebilirler. Bu da artı olarak erken dönem kampanyasından yararlanmak isteyenler adına geçerli olur. Tamamen kişisel olmamakla birlikte sınav tarihi odaklı bir sistemdir. Erken davranacak olan veliler için taksit kampanyaları yapmakta olan özel okul isimleri bulunmaktadır.

Kolej fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak istediğiniz de mutlaka çağrı merkezimizden DRC Koleji ücretlerini talep edebilirsiniz. Senelik ödeme yöntemleri ile birlikte eğitim sistemizi açıklıyoruz.