ÖZEL DRC OKULLARI

E-store
KURUCUMUZUN BİYOGRAFİSİ

Türkiye'ye Kazandırdığı Marka değeriyle ilerleyen yıllarda daha geniş kitlelerle ve  yine zirveye oynayacak...

Sınıf öğretmeni bir dedenin torunu, müzik öğretmeni bir babanın oğlu olarak Sivas’ta doğdum. İlkokulda memleketim olan Denizli’de dedemin marketinde henüz 3. sınıftayken çalışmaya başladım.  

Okumaya olan ilgimle okula gitmeden okudum. İlkokuldan sonra Köyceğiz Anadolu Lisesi’ni, sonrasında Aydın Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kazandım. Liseyi yatılı olarak okuyup ,5.00 ortalamayla; dereceyle tamamladım. Bu süreç içerisinde aldığım onur belgelerim, şiir yarışması birinciliklerim, resim yarışmalarında derecelerim, tiyatro ödüllerim, ulusal fizik olimpiyatı başarı belgem vs mevcut. İlk girdiğim senede üniversite yerleştirme puan türünde Türkiye 142. liği, devlet parasız yatılı sınavlarında Türkiye 137.liğim mevcut. O yıllarda yerel bir kanalda Türkiye’nin güncel sorunları üzerine programlara katıldım. Puanım yüksek olmasına rağmen ilk sıradan girdiğim Marmara Üniversitesi Ortaöğretim Matematik Bölümü ‘nü tercih ettim. Akademik personeller arasında ALES Türkiye 7.si oldum.


Üniversite 1.sınıftan itibaren çalışmaya başlayıp ,çalıştığım kurumların eksilerini görüp 2002 yılında DRC eğitim hizmetleri danışmanlık adı altında özel ders - etüt danışmanlık bürosunu açtım. Çok ilkel şartlarda başladığımız çalışma ortamımız o günün dershanelerinin çok gerisindeydi; ama amatör ruhunu kaybetmemiş profesyonel bir eğitim kadrosuna sahiptik. Gelen yoğun talepler ,imkansızlıklara rağmen başka bir binaya taşınmayı, sonra da 2. şubeyi açmayı gerektirdi. Yine de tek güvendiğim eğitimci bir aileden gelmek ve eğitim sektörüne hakim olmaktı. Sonra iki şubeyi tek, ama büyük bir binada topladık.

Artık bir danışmanlık bürosu değil, bir dershaneydik. Gelen talepler bize yeni bir bina daha açtırdı. Sonra dil okulları, mental aritmetik kursları, hızlı okuma kursları diye devam eden bir zincir... Biz başarımızı ticaretten değil, veli ve öğrencimize verdiğimiz güvenden aldık; belki de o yüzden sırrımızı çözemiyorlar. Önemli olan nicelik değil nitelikti. Yani bir gün çok olamayabiliriz. Ama en iyi ve farklı olmak ,nitelikli bir kurum olmak bizim için önemli.

Bunları anlatma sebebim övünmek değil, bir gün övüneceksem yetiştirdiğim öğrencilerimle övünmek isterim. Geçmişimizde dereceler varken, geleceğimizde derecelerle dolu öğrencilerimiz olacakken ,bu kuruma derecenin modern hali DRC den başka bir ad veremezdim.


O logoya her baktığında bu geçmişi bilen ,karşılaştığı zorluklara karşı yılmayan ,başarıyı alışkanlık edinecek bir gençlik hevesindeyiz. Şimdiye kadar öğrettik, bundan sonra hem öğretip hem eğiteceğiz.

İşte DRC KOLEJLERİ o yüzden emeğin, samimiyetin, kalıcı akademik başarıların, güvenilirliğin kurumudur.

Derdimiz yıldız olmak ya da gökyüzünde olmak değil, çoban yıldızı gibi yön göstermektir.

Zaman eğitim sistemsizliğinin içinde yeni nesli tanıyan bir sistem oluşturma zamanı, şimdi DRC zamanı...

Ufkunuz ve yolunuz açık olsun.

KURUCU  matematik öğretmeni          Emre ÜNLÜ